Prvi jesenski dan na kmetiji v Dupljah

V mesecu septembru smo prvi jesenski dan preživeli na okoliški kmetiji v Dupljah, kjer so učenci aktivno obirali grozdje ter se učili postopka obdelave grozdja. Dan smo izkoristili za širjenje besednega zaklada, povezanega z grozdjem in običajem trgatve.

Ekološki piktogrami in slogani

Med gostovanjem Comenius partnerjev, smo v Ajdovščini izvedli eko-likovno delavnico. Mednarodne skupine so imele nalogo oblikovati piktogram za slogan, ki spodbuja ekološko ravnanje. Nastale grafike, ki so jih udeleženci odtisnili s pomočjo matric iz odpadne embalaže, so nam služile tudi za oblikovanje spletnih letakov. Z njihovim pošiljanjem preko spletne pošte lahko poskrbimo za ekološko osveščanje prijateljev in družinskih članov. K posredovanju letakov in ekološkega mišljenja vabimo tudi vas!

Shranjevanje in ponovna uporaba odvrženih materialov

Naše malo, a kulturno mesto vsako leto gosti festival Štrudlfest. V okviru festivala se zvrstijo razne zabavne otroške, likovne, dramske, plesne in filmske dejavnosti. Materiale, ki so krasili letošnjo podobo Štrudlfesta, kjer je sodelovalo tudi veliko učiteljev in učencev naše šole, smo »rešili iz smetnjakov« in jih na šoli ponovno uporabili. Učenci prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom so iz njih izdelali sceno za drugo kulturno prireditev, Sprejem prvošolcev.

Kresničke za šolske torbe

V pozni jeseni, še posebej pa pozimi so zgodnja jutra temačna, zato mnoge starše upravičeno skrbi varnost njihovih šolarjev v prometu. Slaba vidljivost in povečanje števila prometnih udeležencev sta namreč  pogosta razloga za prometne nesreče.

Naši drugošolci so našli »eko« rešitev, ki lahko pripomore k povečanju vidljivosti pešcev v prometu. Iz odpadnega odsevnega papirja so si izdelali odsevnike (kresničke) različnih oblik in velikosti. Svoj prosti čas so v podaljšanem bivanju izkoristili na kreativen in ekološki način, rezultat pa bo večja varnost v prometu.

Makete iz odpadne embalaže

Pri likovni umetnosti se naši učenci učijo o arhitekturi in oblikovanju v prostoru. Naši tretješolci in četrtošolci s podružnične šole v Lokavcu so pri pouku oblikovali makete stavb. Uporabili so odpadno embalažo. Pri delu so razmišljali o oblikovanju zunanjih in notranjih prostorov ter njihovi uporabnosti. Obenem smo se ob pogledu na vso zbrano embalažo spraševali koliko odpadkov pridela vsako gospodinjstvo in kako jih lahko uporabimo v izobraževalne namene …