Izdelava izdelkov za šolski bazar

V četrtek, 20. novembra, smo učenci od četrtega do osmega razreda osnovne šole s prilagojenim programom, imeli tehniški dan, kjer smo vestno pripravljali izdelke, ki bodo namenjeni prodaji na šolskem bazarju.

Zavzeto smo pripravljali piling za telo ter kopel za noge. Oba izdelka vsebujeta domače sestavine z obilo sivke in vrtnic.

Obisk Fructala

Oktobra smo učenci 4. in 5. E obiskali tudi Fructal, kjer smo si ogledali notranjost proizvodnje in se navduševali nad velikostjo in tehnično raznolikostjo strojev. Otroci so najbolj navdušeni bili nad dejavnostmi, ki so potekale po ogledu tovarne, saj so z veseljem opravili aktivnosti, ki jih je vključeval poligon. Seveda so z še večjim navdušenjem pojedli zasluženo nagrado.

Verona, 4. dan

Jutro je bilo ustvarjalno, saj smo izdelovali nakit iz odpadnega materiala ter se udeležili plesne delavnice. Naučili smo se italijanski ljudski ples, značilen za to območje. Učenci so se preizkusili v kvizu o Evropski uniji. Miha in Tim sta se dobro odrezala v mešanih ekipah. Po kosilu smo si ogledali botanični oddelek Naravoslovnega muzeja ter Kreativni center Verona, v katerem lahko kdorkoli ustvarjalno preživi prosti čas. Obiskovalci smo si tu naredili zapestnico. Sledil je ogled Arene, veronskih trgov in Julijine hiše. Dan smo zaključili s skupno večerjo in druženjem vseh udeležencev in družin gostiteljic.