Skakalni Klub Predmeja – Otlica – Kovk 15. 1. 2015 organizira PODROČNO PRVENSTVO LJUBLJANSKE REGIJE V SMUČARSKIH SKOKIH Z ALPSKIMI SMUČMI ZA OSNOVNE ŠOLE za učence do 5. razreda. Učenci, ki bi se želeli prvenstva udeležiti, sporočite to na tajnistvo@os-ajdovscina.si do 12. 1. 2015. Če bo dovolj prijavljenih, bo šola organizirala tudi prevoz.

Več informacij si lahko preberete v razpisu.

mag. Katarina Dolgan,
v. d. ravnateljice

Zadnji šolski dan v letu 2014 za učence od 1. do 4. razreda

V sredo, 24.12.2014, smo učenci od 1. do 4. razreda OŠ Danila Lokarja v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini obeležili Dan enotnosti in samostojnosti. V ta namen je v. d. ravnateljice ga. Katarina Dolgan v uvodnem nagovoru predstavila pomen samostojnosti, enotnosti in pripadnosti, sledil je ogled proslave v obliki videa. Nekateri učenci so z učitelji pripravili glasbene, plesne in dramske prispevke. Po obeležitvi smo si v luči prednovoletnega pričakovanja ogledali animiran in sinhroniziran risani film. Po ogledu filma nas je obiskal dedek Mraz, ki je učence obdaril s preprostimi darilci, nato smo se vrnili v matične učilnice, kjer smo se skupaj razredniki poslovili od leta 2014.

Aleksandra Matjac

Fotografije: Emelina Vidrih

httpv://www.youtube.com/watch?v=zEUffOQ3JZ8&

Beri, beri rožmarin zeleni – OPZ Nižaji

Pri pevskem zboru Nižaji se učimo tudi slovenske ljudske pesmi. Letos smo se naučili Beri, beri rožmarin zeleni. Poleg zbora v pesmi prepevajo tudi solisti Klara Kobal, Luka Pasutto in Luka Grmek Seražin, vsi trije tretješolci.