OBVESTILO – ekskurzija po zamejski Italiji

Spoštovani!

Ekskurzija po zamejski Italiji za učence izbirnih predmetov italijanščina in likovno snovanje ter zgodovinskega in fotografskega krožka, ki smo jo načrtovali izvesti v soboto, 23. 5. 2015, zaradi napovedanega deževnega vremena odpade.

Predvidoma jo bomo izvedli naslednjo soboto, tj. 30. 5. 2015.

Če se je kdo od že prijavljenih takrat ne bo mogel udeležiti, vas prosimo, da nam to zaradi racionalizacije stroškov sporočite najkasneje do torka, 26. 5. 2015.

Zahvaljujemo se za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

Savina Božič, Jasmina Putnik, Andrejka Repič in Nataša Rupnik

ELEKTRIČNI KROG IN SVETILKA – tehniški dan v 4. razredu

Pri predmetu Naravoslovje in tehnika se v 4. razredu trenutno posvečamo zanimivi temi z naslovom Elektrika. S tem namenom smo v četrtek, 21. 5. 2015, izvedli tehniški dan, kjer smo praktično izdelali model električnega kroga in svetilko. S pomočjo do sedaj pridobljenega znanja in ustreznega orodja smo na leseni podlagi z žico povezali vir energije – baterijo, stikalo in porabnik – žarnico. Zadovoljni smo bili, da je žarnica zasvetila, torej je bil električni krog pravilno sklenjen. Svoj izdelek smo še nadgradili, ko smo iz tršega papirja po svoji domišljiji izdelali svetilnik in hiško.

Učenci in učitelja 4. razredov

MPZ na Regijskem tekmovanju otroških in mladinskih pevskih zborov Primorske 2015

V sredo, 20. 5. 2015, se je naš Mladinski pevski zbor pod vodstvom zborovodkinje Petre Habjanič in ob spremljavi pianista Jake Močivnika predstavil na Regijskem tekmovanju otroških in mladinskih pevskih zborov Primorske 2015, ki je potekalo v Kulturnem domu v Novi Gorici.

Zapeli so tri pesmi:

• Bob Chilcott (1955): A little jazz mass: Kyrie (mašni del)
  • Vsi so venci veili (belokranjska ljudska)
  • Marko Mihevc (1957): Zlato v blatni vasi (Oton Župančič)

S svojim nastopom so strogo ocenjevalno komisijo tako navdušili, da jim je čisto malo zmanjkalo do zlatega priznanja. Možnost, da ga osvojijo, bodo imeli prihodnje leto, saj so si z odličnim nastopom že lani priborili vstopnico za nastop na državnem tekmovanju, ki je vsako drugo leto organizirano v Zagorju.

Čestitamo!