Regijsko tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomoči

V torek, 3. 5. 2016, je potekalo regijsko tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomoči, ki ga vsako leto organizira Rdeči križ Slovenije. Letošnjega tekmovanja v Tolminu se je prvič udeležila ekipa naše osnovne šole, ki jo sestavljajo učenke, članice krožka Ker nam ni vseeno, podmladek Rdečega križa Elena Oraščanin, Lara oraščanin, Lana Marc, Lea Rožič, Tamara Rijavec in Zala Ferjančič. Tekmovalke so pokazale odlično praktično znanje. Za doseženo 9. mesto jim iskreno čestitamo.

Javno opazovanje prehoda Merkurja pred Soncem

V ponedeljek, 9. maja, bo med 13.20 in 20.42 tudi iz naših krajev viden redek nebesni pojav – prehod planeta Merkurja pred Soncem. Javno opazovanje tega nebesnega pojava in strokovno vodenje bo organizirano na lokaciji: Mercator Ajdovščina (nasproti Petrola), od 13.00 do zahoda Sonca.

Javno opazovanje organizirajo: OŠ Šturje Ajdovščina, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, SŠ Veno Pilon Ajdovščina, Astronomsko Društvo Nanos, Fakulteta za naravoslovje Univerze v Novi Gorici, DMFA Slovenije.

V primeru oblačnega vremena opazovanje odpade.