Srednjeveške igre

V sredo, 18. 5. 2016, na mednarodni dan muzejev, smo se učenci OPP NIS udeležili delavnice z naslovom Srednjeveške igre. Na delavnicah so se nam pridružili tudi učenci podružnične šole Budanje. Tako smo imeli poleg izkušnje delavnice možnost spoznati nove učence in skupaj z njimi sodelovati ter tekmovati v različnih preizkušnjah.

Najprej smo se razdelili v tri skupine; Mlinarje, Kovače in Tkalce. Vsak izmed nas si je izdelal svoj grb, na katerem je narisal, kateri skupini pripada. Sledile so igre. Med seboj smo se pomerili v skakanju v žakljih, v metanju podkev (obročev) in v vlečenju vrvi. Najuspešnejša je bila skupina Mlinarjev, ki je po končanih igrah dobila tudi priznanje in naziv mentorji, druga je bila skupina Tkalcev in zadnja skupina Kovačev. Najvažnejše pa je bilo, da smo se imeli vsi skupaj zelo lepo.

Naša pomlad, zaključna revija otroških in mladinskih pevskih zborov

V torek, 17. maja 2016, se je naš OPZ Višaji odpeljal v Koper, kjer je potekala Naša pomlad, zaključna revija otroških in mladinskih pevskih zborov Primorske.

Zelo smo bili veseli in ponosni, da smo lahko peli v dvorani sv. Frančiška Asiškega, kjer je odlična akustika in je naša pesem zazvenela še lepše.

Že s prvo pesmijo Tujček maček, v kateri sta solo zapeli Brigita in Klara Kobal smo si pridobili naklonjenost občinstva. Sledile so še Lipej rajaVetrc in Seven Feet od Snow.

Polni vtisov in lepih spominov smo se odpeljali domov.