Mini Castra v Lokarjevi galeriji

Likovna tehnika akvarela nas je že drugo leto zapored zvabila na ogled razstave v Lokarjevo galerijo. Obiskali smo jo s petošolci, prišli so tudi učenci in učenke s podružnične šole v Lokavcu.

Po ogledu razstave smo zavihali rokave in kar na dvorišču galerije preizkusili, kako nastane akvarel.

(več …)

Likovni ex tempore Piran 2016

Ob tednu otroka je ZPMS Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina povabilo učence in učenke vseh osnovnih šol ajdovske občine na likovno ustvarjanje v Piran.

Letošnja tema ex tempora je bila Svet, v katerem želim živeti.

Našo šolo so zastopali:

1. Nina Bajec, 8. a,
  2. Lea Rožič, 8.a
  3. Maruša Vrtovec, 8. a
  4. Eva Knafelc, 8. b,
  5. Zara Čotar, 8. b,
  6. Gabrijela Kobal, 8. b
  7. Zala Kosmač, 8. b
  8. Laura Brecelj, 8. c
  9. Hana Curk Mitrović, 6. r PP NIS
  10. Martin Koritnik, 6. r PP NIS

Ob morju smo preživeli krasen, likovni dan. Slikali smo na mestni plaži v Piranu. Sonce je toplo sijalo, morski zrak nas je spodbujal pri ustvarjanju. Ko smo končali slike, smo si privoščili slasten sladoled. Nato smo se sprehodili na hrib k cerkvi sv. Jurija, od koder se nam je odprl krasen pogled na Piranski zaliv. Na glavnem pomolu nas je čakala ladja, s katero smo se popeljali ob obali.

Pristali smo v Portorožu in se čez peščeno plažo odpravili na avtobus in nazaj proti domu.

Likovna dela si boste lahko kmalu ogledali v živo v Mercator Centru v Ajdovščini.

Učenke in učenci so za svoje delo prejeli priznanje.

Čestitamo.

Učenci OPP NIS v tednu otroka

Tudi učenci OPP NIS smo v tednu otroka bili deležni posebnih presenečenj. V okviru gospodinjstva smo spekli svoje hlebčke prijateljstva. Pripravili smo tudi avokadov in tunin namaz ter proslavili naš teden. Ogledali smo si lutkovno predstavo Mehurčki in sodelovali pri likovni delavnici v Hiši mladih. Nekateri izmed naših učencev so se udeležili ex-tempor v Piranu in Šempasu. Konec tedna je bil športno obarvan. Peš smo se odpravili v Lokavec, kjer smo si ogledali  Batičevo hišo in se igrali stare otroške igre.