Poskusi iz naravoslovja v 3. razredih

Drugi naravoslovni dan v 3. razredih je bil namenjen raziskovalnem delu, opazovanju in izvedbi naravoslovnih poskusov.

Izvedli smo tri poskuse, ki so predvideni tudi za tekmovanje iz naravoslovja Kresnička (Žejni medvedki, Zemeljska prst in Ravnovesna lega). Priprava pripomočkov, organizacija ter ureditev prostora so imeli pomembno vlogo pred začetkom. Učenci so nato usmerjeno opazovali z vsemi čutili in si postavljali raziskovalna vprašanja. Poskušali so napovedati izid poskusa, nato so ga tudi samostojno izvedli in sklepali o videnem.

Ob zaključku smo primerjali ugotovitve različnih skupin in predstavili svoja razmišljanja, ideje za nadaljnje eksperimentiranje.

Učiteljice in učenci 3. razredov

Plavalni tečaj – 3. razred

V januarju smo imeli učenci 3. b in 3. c-razreda plavalni tečaj v notranjem bazenu ŠRC Police. Izpopolnjevali smo tehniko plavanja in se učili drugih plavalnih veščin. Plavalni tečaj smo uspešno zaključili, prav vsem nam bo ostal v lepem spominu. Veselimo se že junijske šole v naravi v Savudriji, ko bomo naše znanje lahko pokazali in ga še nadgradili.

Tretješolci