V aprilu, ko je mesec knjig, te praznujejo kar trikrat. Prvič 2. aprila ob mednarodnem dnevu knjig za otroke, nato 20. aprila, ko so v ospredju slovenske knjige, in nato še 23. aprila, ko je svetovni dan knjig.

11. aprila 2018 je učence 4. in 5. razreda matične in podružnične šole obiskal pisatelj, pesnik, prevajalec in literarni znanstvenik Peter Svetina. Na srečanju smo se zbrali, da bi v duhu knjig in branja zaključili letošnje tekmovanje za bralno značko.

Učenci so dela Petra Svetine prebirali za Cankarjevo tekmovanje ali za bralno značko. V pripravi na srečanje z njim so oblikovali veliko vprašanj, ki sta mu jih na prireditvi, ki je potekala v avli šole, izmenično postavljala dva četrtošolca. Gost je vse prisotne navdušil s svojim preprostim, izčrpnim in zanimivim pripovedovanjem. Po obisku so učenci svoje vtise strnili v različno dolge zapise in si avtorjeva dela v šolski knjižnici ponovno izposodili.