Vsak učenec je zase svet, nekaj posebnega in kljub temu pripada celoti – naši šoli. Z namenom, da se učenci med seboj bolje spoznajo in zbližajo, smo se v tednu otroka večkrat družili. V okviru nacionalnega projekta Beremo skupaj so tretješolci učencem prilagojenega programa prebrali knjigo Čarobni mlinček  ali zakaj je morska voda slana. Sledili so poskusi s katerimi smo dokazovali razlike med slano in sladko vodo, ter razvijali kritično mišljenje.

S pomočjo starega mlinčka so si namleli svoje skrite želje in izdelali ročno lutko v obliki morske živali. Dramatizirali smo pravljico, igrali igro vlog in gradili medsebojno prijateljstvo.

Teden otroka smo zaključili s skupnim pohodom na Škol, kjer smo prepoznavali jesenske značilnosti v naravi in se poskusili orientirati v okolici šole.

Naše druženje gotovo ni bilo zadnje.

Učenci 3. c in OPP NIS