V torek, 23. aprila, 2019 bo na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina potekal maraton branja, ki smo ga poimenovali Naj ti preberem nekaj lepega.

Učenci bodo neprekinjeno brali od 6.00 zjutraj, ko pride prvi učenec v jutranje varstvo, pa do 16.30, ko odide zadnji učenec iz podaljšanega bivanja.

S tem maratonom želimo opozoriti na pomen branja za učenje in spomniti širšo javnost, da nam branje lahko polepša mnoge trenutke življenja.

Prvi, ki razvijajo  svojim otrokom ljubezen do branja, še preden pridejo v šolo, so njihovi starši. Zato  vljudno  vabimo starše in tudi stare starše, da se nam pridružite kot poslušalci nečesa lepega, mogoče pa bi želeli tudi sami prebrati nekaj lepega.

Če se boste odločili, da z nami delite ta lep dogodek, nam, prosimo, to sporočite in napišite termin sodelovanja ter v katerem oddelku ali skupini bi sodelovali na: adela.lavrencic@os-ajdovscina.si.

Razpored bralnega maratona si lahko ogledate na tej povezavi.