Datumi NPZ:

• v torek, 7. maja 2019, SLOVENŠČINA,
  • v četrtek, 9. maja 2019, MATEMATIKA,
  • v ponedeljek, 13. maja 2019, ANGLEŠČINA.

Navodila:

1. Preverjanje se prične vsak dan ob 8.30 in traja 60 minut, do 9.30.
  2. Učenci vozači pridete v šolo kot običajno z avtobusom, učenci, doma iz Ajdovščine, bodite v šoli ob 8.10.
  3. Eno uro pred pričetkom preverjanja bodo na oglasni deski pred avlo viseli seznami učencev po skupinah v učilnicah.
  4. Ob 8.15 se zberete pred učilnico, kjer bo potekalo preverjanje.
  5. Po končanem preverjanju imate redni pouk po urniku.

Dovoljeni pripomočki pri NPZ

MATEMATIKA
Modro/črno nalivno pero ali moder/črn kemični svinčnik, svinčnik, radirka, šilček, ravnilo, geotrikotnik in šestilo. Raba žepnega računala NI dovoljena.

SLOVENŠČINA
Modro/črno nalivno pero ali moder/črn kemični svinčnik.

ANGLEŠČINA
Modro/črno nalivno pero ali moder/črn kemični svinčnik.

Vpogledi v ovrednotene preizkuse NPZ

Učenci in starši boste imeli možnost vpogleda v ovrednotene preizkuse.

Vpogled za učence in starše 9. razredov bo v sredo, 5. 6. 2019, 6. in 7. šolsko uro. Pri rednih urah pouka bodo učitelji skupaj z učenci pregledali moderirane različice preizkusov znanja in se pogovorili o nalogah in njihovi rešitvah.

Vpogled za učence in starše 6. razredov bo v četrtek, 6. 6. 2019, 6. in 7. šolsko uro. Pri rednih urah pouka bodo učitelji skupaj z učenci pregledali moderirane različice preizkusov znanja in se pogovorili o nalogah in njihovi rešitvah.

Starši, ki bodo želeli vpogled, se bodo predhodno najavili. V primeru velikega števila prijavljenih staršev bo šola čas vpogleda podaljšala.

Do ovrednotenih preizkusov boste dostopali s pomočjo šifre učenca, ki jo bodo učenci prejeli prvi dan pisanja NPZja in EMŠO številke na spletni strani http://npz.ric.si.