25. 9. 2019 je naša šola gostila mag. Bogdana Batiča, diplomata, ki ga je poklicna pot vodila po državah Evrope, v Indiji, Afriki in Južni Ameriki. Bogdan je domačin iz Ajdovščine, ki je obiskoval našo šolo. Opravlja delo diplomata v različnih koncih sveta: Indiji, Etiopiji, Sudanu in Paragvaju. Pogovarjal se je z učenci podaljšanega bivanja, jim predstavil države, v katerih je bival, ter jih naučil šteti po hindujsko in arabsko. S seboj je prinesel nekaj predmetov in tipičnih oblačil, ki so si jih učenci pogledali in se o njih pogovorili. Obisk je hitro minil.

Štetje po hindujsko: 1 = ek,  2 = do, 3 = tin, 4 = čar, 5 = panč

Štetje po arabsko 1 = wahed, 2 = etnin, 3 = talata, 4 = arba’, 5 = hamsa

Bogdan se je oglasil tudi, ko je bil že na poti v Paragvaj. V svojem sporočilu je zapisal:

Izidora živijo, hvala za lep dogodek z učenci včeraj. Lepo, da so tako komunikativni in da dosti vejo. Bilo mi je zelo lepo. Upam, da se še kdaj vidimo na podobni predstavitvi. Lep pozdrav, Bogdan