Select Page

25. 9. 2019 je naša šola gostila mag. Bogdana Batiča, diplomata, ki ga je poklicna pot vodila po državah Evrope, v Indiji, Afriki in Južni Ameriki. Bogdan je domačin iz Ajdovščine, ki je obiskoval našo šolo. Opravlja delo diplomata v različnih koncih sveta: Indiji, Etiopiji, Sudanu in Paragvaju. Pogovarjal se je z učenci podaljšanega bivanja, jim predstavil države, v katerih je bival, ter jih naučil šteti po hindujsko in arabsko. S seboj je prinesel nekaj predmetov in tipičnih oblačil, ki so si jih učenci pogledali in se o njih pogovorili. Obisk je hitro minil.

Štetje po hindujsko: 1 = ek,  2 = do, 3 = tin, 4 = čar, 5 = panč

Štetje po arabsko 1 = wahed, 2 = etnin, 3 = talata, 4 = arba’, 5 = hamsa

Bogdan se je oglasil tudi, ko je bil že na poti v Paragvaj. V svojem sporočilu je zapisal:

Izidora živijo, hvala za lep dogodek z učenci včeraj. Lepo, da so tako komunikativni in da dosti vejo. Bilo mi je zelo lepo. Upam, da se še kdaj vidimo na podobni predstavitvi. Lep pozdrav, Bogdan

(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1)