Select Page

Da se nam nesreče lahko zgodijo kjerkoli in kadarkoli že vemo, vsi pa ne vemo, kako v takem primeru delovati.

Peti razredi imamo v okviru gospodinjstva tudi to učno temo, zato smo izkoristili priložnost, da nam je gospa Izidora Černigoj, ki na šoli vodi tudi krožek Podmladek rdečega križa, nekatere stvari pojasnila.

Poudarila je, da ob manjših odrgninah ne smemo uporabljati mokrih papirnatih brisačk, ampak rano speremo in jo zavijemo s sterilno gazo. Ob zvinu moramo prizadeti ud utrditi s prvim tršim predmetom, najbolje časopisom ali kartonom, ki ga imamo v bližini, nato pa obiščemo zdravnika. Pri opeklinah moramo rano hladiti pod tekočo vodo, nezavestnega postaviti v pravilni položaj…

Arjana Vižintin:

Ura je bila zelo zanimiva, saj smo izvedeli veliko novega. Ga. Izidora nam je pokazala številne pripomočke, ki jih pri poškodbah uporabljamo, oskrbo poškodb in ob sodelovanju učencev smo spoznali veliko novega. Ura je bila zelo zanimiva in poučna. Upamo, da se bo še kdaj ponovila.

Hvala ge. Izidori za čudovito uro.

Učenci in učiteljice 5. razredov

(Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1)