Select Page

V sredo, 13. 11. 2019 smo se zopet povezali učenci 4., 5. in 6. razreda OPP NIS ter učenci 4. a. Obiskala sta nas gospa Vojka in njen terapevtski pes Cicero, ki delujeta kot terapevtski par pri Zavodu PET (Zavod za posredovanje s pomočjo psov).

Skozi različne dejavnosti smo se naučili primernega stika s psom ter premagovanja strahu pred njim.

Skozi predstavitev smo gradili na medpredmetnem povezovanju učnih snovi, še posebej pa smo se osredotočili na opis živali.

Vojka nam je opisala psa, predstavila kako skrbi zanj, povedala kaj so njegove posebnosti in se dotaknila prostovoljnega dela, ki ga opravljata s Cicerom. Učenci so pri učni uri aktivno sodelovali in postavljali različna vprašanja.

Za konec je Cicero pokazal nekaj svojih trikov, vsak učenec ga je lahko tudi pobožal in mu dal priboljšek.

Naučili smo se veliko novega in zraven uživali!

                                                                                  Učenci 4., 5. in 6. E ter 4. a razred

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)