Tudi letos smo izvedli pohod na Čaven.

Zaradi prisotnosti koronavirusa, smo se držali priporočil in navodil NIJZ: V avtobusu smo imeli maske in pazili na medsebojno razdaljo, a smo se kljub temu veselili pohoda.

Zbrali smo se pred šolo, razdelili malico in pregledali ustrezno planinsko opremo.
Izpred šole smo se z avtobusom odpeljali preko Cola na Predmejo, kjer smo razložili potek pohoda in pravila varne hoje v hribe ter začeli naš pohod do koče Antona Bavčerja na Čavnu.

Letošnji vodja pohoda je bil Lukasov dedek, ostali odrasli pa smo poskrbeli za varnost otrok. Staršev in starih staršev je bilo letos manj.

Med potjo smo se večkrat ustavili, da smo si nabrali novih moči za vzpon.

Na razgledni točki »Beverci«, smo občudovali planoto Gora, Vipavsko dolino, vipavske griče, Kras in morje.

Pri koči smo pomalicali in se na travniku pred njo še malo poigrali, nato pa odšli proti domu po cesti mimo vodovodnega zajetja. Na glavni cesti Predmeja – Lokve nas je počakal avtobus in nas pripeljal nazaj v Ajdovščino.

Uživali smo toplem, sončnem dnevu in žal bi nam bilo, da tega ne bi izvedli.

Vodja športnega dne: Marjetica Stopar