»Dobro knjigo je treba večkrat vzeti v roke, vsakikrat se bralcu odkrijejo lepote in resnice.«
(France Bevk)

17. september je dan zlate knjige. Na ta dan se je leta 1890 rodil in leta 1970 umrl slovenski pisatelj France Bevk. Zato smo imeli 17. septembra tretješolci kulturni dan in tako obeležili spomin na našega pisatelja, ki je dejal, da je “dobra knjiga zlata knjiga”. To je tudi začetek bralne značke.

Za prav posebno presenečenje pa so poskrbeli na Občini Ajdovščina in v Lavričevi knjižnici, saj je vsak tretješolec v dar prejel knjigo Kot noč in dan pisateljice Cvetke Sokolov. Knjig smo se zelo razveselili in jih bomo z veseljem prebrali tudi za domače branje. Verjamemo, da je tudi ta knjiga zlata.

Ob zaključku smo svoja nova spoznanja in vtise o prebranem ter o Francetu Bevku zabeležili na moderen način – z zapisom na računalnik.