Likovni natečaj Kraj je v lanskem šolskem letu praznoval svojo 24. obletnico in obenem postal mednaroden, saj je k sodelovanju pritegnil učence iz sedmih držav.

Marca smo na šolo prejeli 1341 likovnih del, ampak zaradi izrednih razmer, ki so spremenile naše načrte, si ob koncu šolskega leta nismo mogli podati rok in zaploskati nagrajencem, čeprav bi si to vsi zelo želeli.

Strokovna komisija se je zbrala šele 29. junija, sestavljali so jo:
– Damjana Plešnar, profesorica likovne umetnosti,
– Tanja Cigoj, višja kustosinja in pedagoginja,
– Silva Karim, mag. profesorica likovne umetnosti,
– Bogdan Vrčon, profesor likovne umetnosti in strokovnih likovnih predmetov,
– Ana Maraž, ilustratorka, profesorica likovne umetnosti.

Komisija je z navdušenjem pregledala vsa likovna dela in 373 izmed njih izbrala za razstavo.
Podeljenih je bilo 35 zlatih, 35 srebrnih in 303 bronastih priznanj.
Priznanja je prejelo tudi 140 mentorjev in mentoric.

Prijetnemu druženju ob odprtju razstave smo se žal morali odpovedati, zato smo sodelujočim šolam priznanja in nagrade poslali po pošti.

Nismo pa se odpovedali razstavi izbranih likovnih del, le da bo ta letos malo drugačna, saj bo na ogled v virtualni obliki: http://www.os-ajdovscina.si/kraj-burje/.

Vabljeni k ogledu!