Med pripravami na praznovanje kulturnega praznika smo se odločili, da si popestrimo ure likovne umetnosti.

Na naše spletno srečanje smo v torek, 26. 1. 2021,  povabili gospo Ano Maraž. Gospa Ana Maraž je likovna pedagoginja, slikarka, ilustratorka, oblikovalka. Pred dvema letoma smo uživali v njeni razstavi v Pilonovi galeriji – gotovo se spomnite njene abecede velikanke.

Tokrat nam je predstavila svoje delo in ustvarjanje na področju ilustracije. Ilustrirala je namreč knjigo Kako dolg je čas, ki jo je napisal Mate Dolenc. Mlajši otroci pa jo najbrž poznate po ustvarjalnih ugankah v Cicibanu in Cicidoju. Ob njenih delih smo izvedeli marsikaj zanimivega.

Navdušeni nad povedanim so učenci in učenke 5. razreda tudi sami ustvarili ilustracije za svoje najljubše zgodbe in knjige, ki so jih prebrali v tem šolskem letu.

Uživajte v razstavi.