V petek, 17. 6. 2022 smo imeli na naši šoli predstavitev slikanice Zverinice iz roba gozda.

Najprej so si učenci prvega in drugega razreda ter nekaj učencev iz OPP NIS ogledali dramatizacijo Pogumnega zajca v izvedbi Mie, Urše, Lana, Julijana in  Polone – učencev petega c razreda, nato pa sta spregovorili ustvarjalki slikanice – akademska slikarka Julijana Božič in pisateljica zgodbic Marija Božič.

Program je vodila Ota.

Obiskovalci so prisluhnili še trem drugim zgodbicam v interpretaciji Dina, Anuške in Luka.

Zgodbe o nastanku segajo v lansko leto, ko je akademska slikarka Julijana Božič začela risati gozdne živali in ustvarila devet izjemnih ilustracij zverinic, potem pa je mami predlagala, da si za vsako risbo izmisli pravljico.

Marija Božič, upokojena učiteljica razrednega pouka se je naloge najprej ustrašila, potem pa so se pravljice nizale ena za drugo.

Knjiga je namenjena otrokom 1. in 2. razreda, sporočilo pa na poseben način nagovarja tudi odrasle.

Po predstavitvi sta odgovarjali na vprašanja, na koncu pa predlagali, da bi narisali vsak svojega čukca in avtorici sta jima dali svoj avtogram.