ECOSTEP IN EUROPE
Buzau, Romunija, 10. 12. – 14. 12. 2018
Učenci naše šole sodelujejo v dvoletnem projektu ERAZMUS+ z naslovom ECOSTEP IN EUROPE, ki je namenjen raziskovanju, spoznavanju ter doprinosu k razvoju turizma in ekologije v posameznih državah. V prvi delovni skupini so učenci z informativnimi plakati predstavili sodelujoče šole iz Litve, Portugalske, Romunije in Hrvaške.
Člani druge delovne skupine so podali in oblikovali ideje za izvedbo predstavitev kraja in šole na prvi izmenjavi v tujini. Učenci so se pripravili na predstavitev analize anketnega vprašalnika o ekoturizmu, ki smo ga reševali tako učenci kot tudi strokovni delavci na šoli.
Prve izmenjave v Romuniji se bodo udeležili osmošolci Špela Arnolj, Patricija Černigoj, Val Vidmar in Tristan Vrtovec.
Načrtovane aktivnosti učencev v Buzau:

• Gostitelji se bodo prisotnim predstavili s tradicionalnimi običaji, plesi, pesmimi in modernim plesom.
  • Sledila bo nekajminutna predstavitev svojega kraja, šole in države, ki so jo pripravili vsi udeleženci projekta.
  • Na srečanju bodo učenci komentirali analizo anketnega vprašalnika o ekoturizmu, njegove prednosti, slabosti, neprimerno obnašanje turistov ter predloge za zmanjšanje negativnih vplivov množičnega turizma.
  • Učenci se bodo udeležili delavnic v mestnem muzeju in si ogledali znamenitosti v bližini kraja nastanitve.
  • V zaključnem delu bodo prisluhnili predavanju o negativnih vplivih množičnega turizma. V časovni kapsuli, ki predstavlja način komuniciranja z ljudmi v prihodnosti, bodo oblikovali svoja sporočila za prihodnost.
  • Ob vseh aktivnostih in skupnih druženjih bodo razvijali uspešnejšo komunikacijo in si krepili različne kompetence.

Pričakovanja učencev, ki se bodo udeležili prve izmenjave, so naslednja:

• da nam bodo gostitelji dobro predstavili šolo, pouk, šolski sistem, domači kraj in državo,
  • da bi spoznali veliko novih prijateljev in ta prijateljstva tudi ohranili,
  • da bi spoznali zgodovino Romunije, njeno kulturo in poskusili njihovo tradicionalno hrano,
  • da bi pot v Romunijo potekala brez zapletov in bi bila prva izkušnja z letalom čudovita,
  • da bi se naučili nekaj besed v romunščini,
  • da bi si lahko ogledali grad grofa Drakule,
  • da bi na izmenjavi dobro zastopali Slovenijo, Ajdovščino in našo šolo.