Srednješolsko knjižnico z devetošolci obiskujemo že vrsto let. Tudi letos smo jo obiskali pri medpredmetni povezavi med slovenščino in šolsko knjižnico, šli smo na Srednjo šolo Veno Pilon. Tam nas je sprejel bibliotekar g. Srečko Ličen. Predstavil je delovanje srednješolske knjižnice in njeno vpetost v pouk. Učence je opozoril na razliko v postavitvi leposlovnega gradiva, ki ni več razvrščeno na kategorije C, P, M. Strokovno gradivo pa je postavljeno po sistemu UDK, ki je veliko bolj razdelan kot v osnovnošolski knjižnici. Poleg tega jim je predstavil še priročno zbirko, čitalnico, pano s knjižnimi novostmi in zaboj za izmenjavo knjig, ki je nastal v okviru projekta spodbujanja branja. Ura je bila zanimiva in dobrodošla izkušnja predvsem zato, ker se devetošolci počasi pripravljajo na vpis v srednjo šolo.