V četrtek, 4. 4. 2019, smo drugošolci obiskali Slovenski šolski muzej. Ekskurzija je bila kot potovanje v preteklost: stare table, računala, lesene torbe in peresnice, lesen osel, oslovska klop, staro pero za pisanje, koruza za klečanje, slika cesarja Franca Jožefa na steni, palica v rokah učitelja – učenika. Posebno zanimiva je bila učna ura matematike iz leta 1900. Deklice, oblečene v posebne haljice, in dečki v brezrokavnikih so spominjali na učence iz preteklosti. Sedeli so vzravnano in z rokami na hrbtu v starih, lesenih klopeh, poslušali z zaprtimi usti, računali s pomočjo ogromnega računala in pisali na tablice s kredo. Učna ura je bila le igra.

Vsi so se strinjali, da je bilo zanimivo, a kljub temu ne bi zamenjali naše šole, ki je lepša, barvita in veliko bolj prijazna.