Z 9. in 10. razredom OPP NIS smo pri naravoslovju obravnavali temo o onesnaževanju okolja. Pri tem so postali učenci precej kritični, zato sem jih spodbudila, naj iščejo rešitve. Tako je najprej nastal plakat na temo: LOČEVANJE ODPADKOV NI edina REŠITEV, nato pa naša razredna zaveza, da se bomo do konca šolskega leta IZOGIBALI PLASTIKI, tako doma, kot v šoli. Odločili smo se, da bomo pri malici namesto plastičnega pribora uporabljali svojega – kovinskega, namesto soka v embalaži bomo raje pili vodo ali čaj v lončku ali kozarcu, odpovedali smo se tudi številnim vrečkam za sadje itd. K sodelovanju smo povabili tudi kuharice, ki se trudijo po svojih močeh, vendar priznati moramo, da se vsej tej plastiki ni tako lahko upreti.
Vendar mi vztrajamo pri svoji odločitvi in kličemo: “TRUDILI SE BOMO DALJE!”.
Učenci in učiteljica 9. in 10. razreda OPP NIS