V sredo, 18.9.2019, je petošolce na naši šoli obiskala Staša Benko. Kot prostovoljka je pol leta učila begunske otroke v Jordaniji. Predstavila nam je njihove običaje in pravila, predvsem pa nam je veliko povedala o življenju in delu, ki ga je opravljala v begunskih taborih. Veliko smo izvedeli o državi, njenem glavnem  mestu kremaste barve in njihovi kulturi. Imajo veliko lepih krajev, ki smo jih videli na fotografijah. So zelo varčni z vodo, ker jo primanjkuje. Vonjali smo čaje in začimbe in si ogledali njihove zvezke in knjige.

Spoznali smo delo prostovoljke, poučili smo se o drugačnih kulturah,  o beguncih,  revščini ter o strpnosti in spoštovanju drugačnosti. Zdaj nam bo snov pri pouku družbe bolj jasna.

Lana 5.a