24. oktober 2019

Izbrali smo čudovit jesenski dan!

Petošolci smo se skupaj z učenci sedmega, osmega in devetega razreda OPP NIS odpravili na pohod na Čaven.
S seboj smo povabili starše in stare starše, ki so se vabilu številčno odzvali. Najstarejši spremljevalec je imel okoli osemdeset let, najmlajši pa le pol leta.

Zbrali smo se pred šolo, razdelili malico in pregledali ustrezno planinsko opremo.
Izpred šole smo se z avtobusom odpeljali na Predmejo, kjer smo razložili potek pohoda in pravila varne hoje v hribe ter začeli naš pohod do koče Antona Bavčerja na Čavnu.

Letošnji vodja pohoda je bil dedek Boris Sever, ostali odrasli pa smo poskrbeli za varnost otrok.

Med potjo smo se večkrat ustavili, da smo si nabrali novih moči za vzpon.

Na razgledni točki »Beverci«, smo občudovali planoto Gora, Vipavsko dolino, vipavske griče, Kras in morje.

Pri koči smo pomalicali in se na travniku pred njo še malo poigrali. Sledilo je še skupinsko fotografiranje in odhod proti domu po cesti mimo vodovodnega zajetja.

Uživali smo v šumenju listja pod nogami, občudovali pisani jesenski gozd in ples listja z dreves.

Na glavni cesti Predmeja – Lokve nas je počakal avtobus in nas pripeljal nazaj v Ajdovščino.
Kar nekaj otrok je bilo na Čavnu prvič.
Ob koncu so se starši in stari starši zahvalili za čudovit izlet, učiteljice pa njim za pomoč pri izvedbi.

Vodja športnega dne: Marjetica Stopar