V četrtek, 5.12.2019 smo učenci 4.b imeli tehniški dan. Šivali smo izdelke iz odpadnega materiala – filca. Najprej smo pripravili ves potreben material in pripomočke za delo ter izbrali obliko izdelka, ki ga bomo izdelovali: rokavico, nogavico ali darilno vrečko. Na blago smo morali najprej prerisati model izdelka in ga natančno izrezati. Nato smo izrezali okraske in vse skupaj z gumbi prišili. Šele nato smo začeli s šivanjem roba. Večina nas je delala samostojno in zelo uspešno smo izdelke tudi končali. Nekateri so se pri delu zbodli in jokali, zato sta jim pomagali  učiteljici ga. Katja Rijavec in ga. Izidora Černigoj. Med delom smo se tudi hecali in smejali svojim nerodnostim med šivanjem. Po petih šolskih urah je vsak učenec uspešno dokončal svoj izdelek. Z njimi smo bili zelo zadovoljni, pohvalili sta nas tudi učiteljici. Izdelke smo še fotografirali in jih odnesli domov. Doma smo se staršem pohvalili z njimi. Na koncu so pridni učenci in učenke še pospravili razred. Lepo nam je bilo. Še bomo šivali.

Doroteja, Kevin, Lana, Lili, Luna, Teja

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost