V sredo, 27.11., smo učenci šestih razredov imeli kulturni dan. Cel pouk smo spoznavali in se na treh delavnicah učili o glasbi na zanimiv način. Prvi dve uri smo se z gospo Damjano Urh pogovarjali o različnih tehnikah petja (body perccusion). Poskusili smo tudi beatboxati. Po odmoru smo odšli v gibalnico, kjer se je odvijala cajon delavnica, ki jo je vodil Jaka Strajnar. Razdelili smo se v dve skupini in izmenično, po navodilih gospoda Jake, izvajali razne ritmične vzorce. Na cajon pa ni tako lahko igrati kot izgleda. Različni udarci imajo tudi svoje ime (npr. bas, slep in tip). »In kaj je v notranjosti cajona?«, se je glasilo vprašanje. Obstaja več različnih cajonov. Nekateri imajo žičke, drugi imajo strune. Teh je lahko kar dvanajst. Zadnji dve uri smo pri gospe Petri Habjanič Gregorc igrali na boomwhackerse oziroma na uglašene glasbene cevi. Te so različnih glasbenih višin, barv in velikosti. Z njimi smo izvajali enostavne, malo težje ritmične vzorce, peli pesmico in naredili koreografijo. Na vseh treh delavnicah sem zelo uživala in se tudi veliko novega naučila. Želim še veliko takih kulturnih dni.

Sara Pipan 6.c

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost