Želimo vas opozoriti o spletnih goljufijah, ki se zadnje čase znajdejo v naših e-poštnih predalih. Kot primer izpostavljamo tole elektronsko pošto, ki se lahko znajde v predalu vašega šolskega elektronskega naslova:

Sporočilo ima več znakov, da pravi pošiljatelj ni ARNES. Izpostavili bomo tri.

• Glavni in najbolj enostavni znak je vedno naslov pošiljatelja. Tukaj je takoj razvidno, da je v resnici bilo poslano iz naslova, ki nima povezave z ARNESOM. Seveda, lahko na spletu hitro preverite kakšni so pravi elektronski nasloi podjetja, za katero se pošiljatelj pretvarja.
  • Slovnične napake.
  • Link ne vodi na stran ARNES-A (To lahko VARNO preverite, če pomaknete miško na link, brez da bi ga kliknili. Ker je sporočilo zgoraj le slika, samo za prikaz, tukaj ne deluje. V sporočilu pa bi se vam pojavil naslov, na katerega vas link vodi v spodnjem levem kotu brskalnika. Primer je na sliki spodaj:

ARNES vas osebno ne bo nikoli vprašal za plačilo, saj imate elektronske naslove urejene preko šole in bi to urejali z administratorjem in ne s posameznimi uporabniki.

NE KLIKAJTE linkov in v nobenem primeru NE PRENESITE PRIPONK, ki jih tako sporočilo lahko ima.

Taka sporočila nemudoma izbrišite.

Ostanite varni na spletu!