Manca nas že od malih nog razvaja s svojim ustvarjanjem. Njena likovna dela so bila opažena tudi na kar nekaj likovnih natečajih.

V letošnjem šolskem letu pa kljub obilici učenja nosi s seboj prav poseben zvezek. Tak, brez črt. Vanj skrbno, stran za stranjo, upodablja prostor in ljudi. Riše človeške figure v najrazličnejših pozah, pri raznih opravilih, v gibanju … Preizkuša se tudi v bolj ilustrativnem upodabljanju otrok. V navdih so ji tudi sošolke in prijateljice.

Manca o svojem delu pravi:
Zelo rada rišem že od kar se spomnim. Najraje rišem ljudi ali živali. Rada sprejmem izziv, da moram upodobiti gibanje in čustva. Zato mi tihožitja niso preveč všeč. Pri risanju mi je najpomembneje, da se potrudim in zabavam.

Ampak zvezek je težko postaviti na razstavo. Zato se je strinjala, da nekaj strani fotografiramo in jih tako postavimo na ogled.

Manci želimo še veliko ustvarjalnega navdiha in se veselimo novih izdelkov.