V petek, 13. maja 2022, je potekalo državno tekmovanje Mladih tehnikov za šole s prilagojenim programom.

Tekmovanje se je odvijalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani in udeležilo se ga je kar šest učencev naše šole.

Mladi tehniki so se preizkusili v različnih nalogah s področja obdelave tekstila, papirja, lesa in kovine. S pomočjo zbirke Lego so sestavljali različne konstrukcije, v računalniškem programu ciciCAD pa so morali po modelu narisati pravokotno projekcijo.

Učenci so se na tekmovanju odlično odrezali in dosegli naslednje rezultate:

Nika Bolčina Gruden je prejela zlato priznanje v obdelavi papirja, Halil Muhadri zlato priznanje v obdelavi kovin in Jani Gulič zlato priznanje v konstruiranju LEGO education.

Na tekmovanju sta srebrno priznanje prejela Žan Furlan v obdelavi lesa in Hana Curk Mitrovič v obdelavi tekstila.

Uspešen je bil tudi Domen Faganel, ki je v obdelavi lesa prejel bronasto priznanje.

Učitelji in sošolci smo nanje ponosni in jim želimo še veliko nadaljnjih uspehov.