21. in 22. maja je po dveh letih premora potekalo mednarodno tekmovanje World Scholar’s Cup, tokrat na Srednji tehniški šoli Koper. Kaj je WSC? Zveni klišejsko, vendar gre za stvar, ki jih moraš izkusiti, da bi jo razumel. Pa vendar – gre za mednarodni, interdisciplinarni, ekipno usmerjeni, inkluzivni akademski (a tudi zabaven) program, v katerem letno sodeluje več kot 15.000 učencev in dijakov iz več kot 65 držav. Tekmovanje obsega teme s šestih predmetnih področij in v celoti poteka v angleščini. Tekmovalci se merijo v štirih disciplinah: v pisnem preizkusu znanja, kreativnem pisanju, ekipnem kvizu in debati. Našo šolo sta v kategoriji juniorjev zastopali dve ekipi v sestavi Jakob Polanc Golob, Nina Polanc in Matija Vrčon ter Zoja Mura Artač, Jasna Podešva in Mia Vidrih. Učenci so se dokazali in prejeli številne medalje za individualne in ekipne dosežke, vključno s pokalom za drugo mesto na ekipnem kvizu. Med posamezniki se je odrezal Jakob, ki se je z devetimi srebrnimi in tremi zlatimi medaljami uvrstil na 13. mesto. S 6. in 10 mestom sta se obe ekipi kvalificirali na svetovno prvenstvo, ki letos poteka v Pragi, Dubaju, Bangkoku in Nha Trangu.