Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 5. junija 2024, smo se učenci četrtih razredov odpravili k izviru reke Hubelj, da bi si ogledali, kje se začne pot vodovoda v Vipavski dolini. Vodni vir  Hubelj je najpomembnejši vodni vir za preskrbo prebivalcev občine Ajdovščine ter dela prebivalcev občin spodnje Vipavske doline.

Pred vodarno nas je sprejel gospod Miha Bizjak, ki skrbi, da na vodarni vse dela tako kot je treba. Povedal nam je, da pride voda v vodarno iz samega izvira reke Hubelj po ceveh. Voda pride do zajetja in od tam gre v notranjost zgradbe, kjer se nahajajo cevi, v katerih je 10 000 mini cevk, skozi katere se voda filtrira. To je poseben sistem filtriranja vode in zaradi njega se je zmanjšala poraba klora. Poleg prostora, kjer so cevi s filtri, se nahaja še kontrolna soba z računalnikom, ki nadzoruje delovanje vodarne. Za konec smo si ogledali še tri nove 1000-kubične rezervoarje za vodo – vodohrane (veliki so kot dva Ajdovska bazena, tista na Policah, za poleti, in pol). Veličasten prizor!

Živa Blažica, 4.c

(Skupno 17 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost