Skoči na glavno vsebino
Select Page

MPZ je ob dnevu državnosti v Dvorani prve slovenske vlade zapel 5 domoljubnih pesmi. Te so donele med video posnetki, snemala in montirala jih je prof. Jasmina Putnik, in tekstom, pripravila sta ga prof. Savina Božič in prof. Peter Avbar, brala pa Nika Kobol in Žan Bešir.

Prisotna je bila tudi gospa Lidija Terčelj, ki je na posnetku brezhibno, kot velika igralka, recitirala Gregorčičevo Soči in pripovedovala o času, ko so bili naši kraji del Italije, šole v italijanščini, in so se otroci učili slovensko v “šoli doma”.

V drugem delu prireditve je zbor pod vodstvom prof. Marinke Šuštar zapel še osem značajsko raznolikih skladb v pozdrav poletju. Scena v ozadju je dihala morje in svobodo. Pripravila jo je prof. Nataša Rupnik.

{phocagallery view=category|categoryid=158}

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost