Šolska svetovalna služba

Vpis v 1. razred Nadarjeni učenci Poklicna orientacija Izbirni predmeti Dodatna strokovna pomoč Branje Dodatne vsebine

Svetovalna služba se vključuje v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj v vrtcu oziroma šoli preko treh osnovnih, med seboj povezanih in pogosto prepletenih vrst dejavnosti svetovalne službe:

• dejavnosti pomoči,
  • razvojnih in preventivnih dejavnosti ter
  • dejavnosti načrtovanja in evalvacije.

STROKOVNE DELAVKE

Adela Lavrenčič specialna pedagoginja in pedagoginja adela.lavrencic(AT)os-ajdovscina.si
Nataša Čuk pedagoginja natasa.cuk(AT)os-ajdovscina.si
Mateja Simčič psihologinja mateja.simcic(AT)os-ajdovscina.si
Lara Bizjak inkluzivna pedagoginja lara.bizjak(AT)os-ajdovscina.si

Lucija Valič

Tina Vehovec

Petra Premrl

DSP

lucija.valic(AT)os-ajdovscina.si

tina.vehovec(AT)os-ajdovscina.si

petra.premrl(AT)os-ajdovscina.si

KAM PO POMOČ V STISKI?

Za podporo in pogovor se lahko obrneš na telefone za pomoč v stiski:

• Klic v duševni stiski 01 520 99 00 (vsak dan med 19. in 7. uro zjutraj).
  • Zaupna telefona Samarijan in Sopotnik 116 123 (24 ur/na dan, vsak dan). Klic je brezplačen.
  • TOM telefon za otroke in mladostnike 116 111 (vsak dan med 12. in 20. uro). Klic je brezplačen. Pišeš jim lahko tudi na tom@zpms.si ali pa se oglasiš v njihovi spletni klepetalnici https://www.e-tom.si/stopi-v-stik/.
  • Žrtve nasilja lahko pokličejo SOS telefon 080 11 55, in to ob delavnikih od 12. do 16. ure in od 19. do 22. ure, ob vikendih in praznikih pa od 18. do 22. ure.
  • Unicef Slovenija odpira telefonsko varno točko na številki 031 510 200, in sicer vsak dan od 9. do 17. ure. V času, ko druge linije niso aktivne, lahko v hudi stiski vedno pokličeš policijo na številko 113 oziroma v primeru poškodb na številko 112.

(Vir: Časoris)