OPKakovost

VZPOSTAVITEV, DOPOLNITEV IN PILOTNI PREIZKUS MODELA UGOTAVLJANJA IN ZAGOTAVLJANJA KAKOVOSTI NA PODROČJU VZGOJE IN IZOBRAŽEVANJA (projekt OPKakovost)

V okviru projekta smo vključeni v mrežo razvojnih in pilotnih vrtcev in šol, ki izvaja naslednje aktivnosti:
– uvajanje procesnih elementov ter oblikovanje skupnih, nacionalnih izhodišč za izvajanje samoevalvacije v vrtcih in šolah,
– oblikovanje in preizkušanje kazalnikov za spremljanje obveznega področja kakovosti, tj: učenje in poučevanje,
– oblikovanje in preizkušanje kazalnikov za spremljanje izbirnega področja kakovosti, tj: vodenje,
– sodelovanje pri vzpostavitvi t.i. strokovnih jeder na javnih zavodih (šR, ZRSŠ, CPI, RIC).

Nosilec projekta je Šola za ravnatelje, mi smo vanj vključeni kot pilotna šola. Naša mentorska šola je OŠ Gustava Šiliha Velenje, s katero sodelujemo pri izvedbi projektnih aktivnosti. Projekt bo trajal do 31. 8. 2018.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.