Učenci od 6. do 9. razreda berejo prosto po svoji izbiri (starostna stopnja mladina).

 

OKVIRNI SEZNAM KNJIG ZA BRALNO ZNAČKO ZA 1. RAZRED

 

Najlepše tačke (zbirka)

Andersen

Kraljična na zrnu graha

Ball

Bee, je zablejal volkec

Casalis

Mišek Tip (zbirka)

Cate

Bor in Bina na soncu

Bor in Bina v dežju

Čufer

O pravljici, ki se je izgubila

Elschner

Mali Indijanček Padajoči sneg

Mala Indijančica Plešoči list

Foreman

Zmagoviti gol!

Gantschev

Zeleni otok in Sivi otok

Genechten

Riki in Ani

Rik se ne boji

Maks na igrišču

Maks se igra skrivalnice

Mala kengurujka

Gregorič

Mame, očki in otročki

Grimm

Zvezdni tolarji

Gospa Zima

Hest

Poljubček za lahko noč

Ali se ne počutiš dobro, Poldek?

Jurca

Snežaki v vrtcu

King

Gosenica dobi krila

Lastovkin dolgi polet

Polhkova prva zima

Ježek najde družbo

Labaronne

Uuuaaaaa!!!

Ljudska

Kaj je najboljše

Kdo se je ustrašil

Miza v gozdu

Praprotno seme

Lobe

Mali trol

Moers

Dežela Knituki

Moost

Čista resnica ali izmišljije za vsako priložnost

Mrvar

Izgubljena ribica

Müller

Anček podganček

Novak

Miškin rdeči nosek

Petrlik-Huseinović

Moja družina

Perault

Obuti maček

Peroci

Telefon

Mož z dežnikom

Praprotnik-Zupančič

Živalska abeceda

Reba

Rožiček. Žabji princ

Redmond

Malči ima delovni dan

Reider

Rozi in Tufko

Repchuk

Snežno drevo

Rogič

Izgubljena slončica

Rogač

Prašiček in čarobna zvezdica

Rozman

Marela

Schwartz

Krtji sestrici (zbirka)

Steff

Nilipu

Štrancar

Polonica

Tuwim

Repica

Tharlet

Če bi bila miška

Če bi bila dojenček

Velthius

Žabec (zbirka)

Žerdin

Žabja šola

Ribica v šoli

Whybrow

Gregor in dinozavri

 

 

Pesniške zbirke:

Bitenc

Medvedki

Gregorič

Lena Luna

Gruden

Jožek ima hiško

Pregl Kobe

Ko bom velik

Ljudske

Skrinja pisana

Majhen

Rastem, rasteš, rastemo

Maurer

Kostanjev škratek

Novy

Pika poka

Praprotnik-Zupančič

To je …

Štefan

Iščemo hišico

 

 

BRALNA ZNAČKA ZA 2. RAZRED

  

ABEDI: Ti si moj največji zaklad

ANDREWS: Žalostni princ

BERNER: Dajmo Karelček, še en gol!

BREST: Mala marjetica in gozdni mož

GENECHTEN: Pri dedku in babici

GRINDLEY: Si še moj prijatelj?

HEST: Ali se ne počutiš dobro, Poldek?, Poljubček za lahko noč

JENNINGS: Zbirka knjig o Frančku

JURCA: Snežaki v vrtcu

KREMPL: Zgodbe iz zelenega gozda

KENDA HUSSU: Kako se kuha mula

KIM: Zakaj sem tako majhen

KOENNECKE: Anton zna čarati

KOKALJ: V polžkovi ulici

KOKELJ: Deček na belem oblaku

LABARONNE: Uuuaaaaa!

LACHNER: Mali muc Tati

LAINŠČEK: Žlopi …

                    Lučka

LANGREUTER: Babka pa jezik kaže!

LEVSTIK: Kdo je napravil Vidku srajčko

LJUDSKA: Lisica in kozica, Zlato kralja Matjaža, Povodni mož, Janček ježek, Volk in sedem kozličkov, Mojca Pokrajculja, Hvaležni medved, Kako je Pavliha kukca prodal, Bedin in Bedina

MacBRATNEY: A veš, koliko te imam rad?

MacDONALD: Mali bober in odmev

MAKAROVIČ: Pod medvedovim dežnikom

MIHALKOV: Zajec, lažni bolnik

MRVAR: Izgubljena ribica

MÜLLER: Anček podganček

PETERLIK-Huseinović: Modro nebo

PAVČEK Juri Muri drugič v Afriki

PEČNIK: Zajček Srečko pri zobozdravnici

PERŠOLJA: Erazem in hišica

PFISTER: Pit in Pat, Pitovi novi prijatelji
PFISTER: Mavrična ribica …

ROBBERECHT: Izgubljeni nasmeh

ROGAČ: Izgubljena slončica

RÜHMANN: Filibert leti

QUIROGA: Lena čebela

SHIPTON: Kaj pa očka?

STEFF: Nilipu

SUHODOLČAN: Piko dinozaver, O dedku in medvedku

SVETINA:   O mrožku, ki si ni maral striči nohtov

                    Mrožek dobi očala

ŠTAMPE – ŽMAVC:      Pismonoša Hubert,

Drevo srca

UMEK: Reševanje male jazbečarke

VEGRI: Jure kvak kvak

VELTHUIJS: Tora za Medvedka

VITEZ: Risati ni lahko, Zrcalce

WADDELL: Mami, kje si?

WILHELM: Mala zobna vila

VOLMERT: Medvedek pomagalček

 

 

Pesniške zbirke

KOSOVEL: Medvedki sladkosnedki

KOŠUTA: Lestev in sirček,

Trije velblodi

MADO: Čudežni žep

MAJHEN : Kam kaka sonce

PRAPROTNIK Zupančič: Male živali, Živalske uspavanke

ROZMAN: Črvive pesmi

ŽUPANČIČ: Ciciban, dober dan

 

 

BRALNA ZNAČKA ZA 3. RAZRED

 

Andersen: Palčica, Cesarjeva nova oblačila

Androjna: O velikanu, ki je kradel letne čase

Bevk: Peter Klepec

Brenk: Prigode koze Kunigunde

Brezina: ABU – mali slon, ki je hotel postati severni medved

Carroll: Mala Alica

Čvrtek: Zgodba o vili Amaliji

Cave: Drugačen

Fieneberg: zbirka Taši

Frančič: Hvalnica sončnicam, Pravljice

Gemmel: Nekoč je bila …

Ingolič: Deklica na sončnem žarku

Ives: Moj oče je …

Kovačič: Zgodba o levih in levčku

Kovič: Moj prijatelj Piki Jakob, Mačji sejem

Kucler: Glistosrbeži in lepljiva snov

Lainšček: Ignacija in njen angel, Lepa Angelika, Zalika in Gusti

Lindgren: Lota zna skoraj vse, Lotino kolo

Ljudska: Dvanajst ujcev, O treh grahkih, Pet bratov, Zajčkov zvonček, Čudežni mlinček, Kurent, Lisica in zajec, O pastirčku in debeli uši

Lobel: zbirka Regec in Kvakec

Magajna: Brkonja Čeljustnik

Makarovič: Mali parkelj Malič

Mate: Papagaj Bine

Mazzini: Čas je velika smetanova torta

Miličinski: Razbojnik Cefizelj in občinska blagajna

Mitchelhill: Darijan Drnulja, superdetektiv : primer ugrabljene hčere

Muck: zbirka Anica

Nosovel: Kralj Matjaž in sol

Sivec: Petelinja drsalna šola

Suhodolčan L.: Krojaček Hlaček, Z vami se igra Krojaček Hlaček

Suhodolčan P.: zbirka Pozor pravljice (Veliki bum bum čigum, Milo strašilo, doktor za osle in ostale)

Štampe – Žmavc: Muc Mehkošapek, Popravljalnica igrač

Vandot: Kekec in Pehta, Kekec in Bedanec

Zupan: Plašček za Barbaro

Pesniške zbirke:

Bitenc: V Afriki

Černe: Hi konjiček

Grafenauer: Pedenjped, Pedenjhišica

Kosovel: Zlati zvončki

Kovič: Zlate ure

BRALNA ZNAČKA 4. RAZRED

 

Babica pripoveduje

Bevk: Pestrna, Lukec in njegov škorec

Dahl: Čarobni prst, Žirafa in Peli in jaz, Čudoviti lisjak, Gromozanski krokodil

Dekleva: Naprej v preteklost

Farjeon: Lili Skok skače v spanju

Finžgar: Makalonca

Frančič: Istrske pravljice

Furlan: Storžek

Goscinny: Nikec, Nikec gre spet v šolo, Nikec in prijatelji, Nikec preganja dolgčas …

Ingolič: Rokove zgodbice, Ptiček brez kljunčka

Konc Lorenzutti: Enajstnik

Kovač: Pet kužkov išče pravega

Kvas: Lona in zlata ribica

Lindgren: Pika Nogavička, Ronja razbojniška hči, Emil

Lobel: zbirka Regec in Kvakec

Makarovič: Kam pa kam, kosovirja, Vila Malina, Medena pravljica, Pravljice iz mačje preje

Maležič: Pravljica o Lori

Mate: Pobegle kolebnice, Škrlatna vrtnica

Milkovič: Mobilko in druge

Muck: Čudežna bolha Megi

Nöstlinger: Zbirka Franceve zgodbe, zbirka Mini gre v šolo

Novak, M.: Kufajn, Kufina in kamela

Novak, B. : Roparski vitez, Podgana v pasti

Osborne: zbirka Čarobna hišica na drevesu

Paravela: Ela in prijatelji 1,2.

Pečjak: Drejček in trije marsovčki

Povasnica: pravljice iz Benečije

Roza: zbirka Gospod Filodendron

Ribičič: Nana, mala opica

Slovenske ljudske pravljice

Suhodolčan: Mornar na kolesu

Stinson: Kako se je dedek naučil brati

Suhodolčan: Maks pa sanja, Živalske novice

Svetina: Modrost nilskih konjev

Štampe – Žmavc: Bajka o svetlobi

Šenica Pavletič: Dogodivščine Erazma predjamskega

Vidmar: Matic prespi pri prijatelju, Matic je zaljubljen, Leteči krožnik na našem vrtu, Hiša groze, Moja Nina, Bučko Superga

Zupan: zbirka Hektor, Maščevanje strašne juhice, Maja že ve, Tri zvezdice/Tri noči/Trije dnevi Drekca Pekca in Pukca Smukca

 

Pesniške zbirke:

Jug: Na prisojni strani

Kosovel: Deček in sonce

Košuta: Kriško kraške, Na Krasu je Krasno

Levstek: Glavna stran glave je obraz, Zakajske

Malavašič: Maček med zvezdami, Nace ima dolge tace

Pavček: Besede za sladkosnede, Vrtiljak, Čenčarija

Štampe Žmavc: Klepetosnetke

Štefan: Iščemo hišico

Zajc: Ta roža je zate

Župančič: Kanglica      

 

BRALNA ZNAČKA ZA 5. RAZRED

 

N. Grafenauer:

  • Nebotičniki sedite,
  • Kako glava nad oblaki plava,
  • Sonce nad vodometi,
  • Kaj ima sonce najraje

M. Košuta:

  • Strašnice,
  • Nove basni kratke sape,
  • Križem kražem

M. Kunčič: Pisan vrtiljak

S. Rozman Roza:

  • Mali rimski cirkus,
  • Lajna drajna

S.Vegri:

  • Kaj se zgodi, če kdo ne spi,
  • To niso pesmi za otroke

D. Zajc: Hiša sanja

O. Župančič: Mehurčki,

50. ugank

H. C. Andersen: Mala morska deklica

E. Blyton: dela iz zbirke Pet Prijateljev

T. Brezina:

  • dele iz zbirke Novohlačniki
  • Zmaj straši opolnoči,
  • Fantom na šoli,
  • Ura v stolpu bije trinajst,
  • Diamantno obličje

F. Frančič:

  • Ulica svobode,
  • Zaklad sv. Jurija

B. Jurca:

  • Špelin dnevnik,
  • Beli konjič

A. Kermauner: Tema ni en črn plašč

P. Kovač: Urške so brez napake

L. Lowry: Anastazija Krupnik

S. Makarovič: Coprnica Zofka

V. Mal:

  • Sreča na vrvici,
  • Mamka bršljanka

 

S. Pregelj:

  • Priročnik za klatenje,
  • Geniji v kratkih hlačah,
  • Geniji v dolgih hlačah

J. K. Rowling: Harry Potter

P. L. Travers: Mery Poppins

M. Tomšič: Katka in Bunkec

 

Učenci berejo knjige tudi po lastni izbiri primerni svoji starosti.

Ob zaključku bralne značke srečanje z literatom.

 

SEZNAM LAŽJE BERLJIVIH KNJIG

– za bralce z disleksijo in za bralce z drugimi bralnimi težavami,

– za oklevajoče bralce, tudi za bralce s slabšim jezikovnim znanjem slovenščine

 

ZA BRALCE DRUGEGA TRILETJA:

1.  BANSCHERUS, Jürgen: Zbirka Detektiv Kvjatkovski.

2.  DAHL, Roald: Žirafa in Peli in jaz.  

3.  FIENBERG, Anna: Zbirka Taši.

4.  HERGÉ: Zbirka Tintin in njegove pustolovščine.

5.  JENNINGS, Paul: Gizmo in Vrni se, Gizmo.

6.  KOČAR, Tomo: Naslovi: Lumpi iz 3. a, Lumpi iz 3. a in lumpi iz 3. b, Lumpi iz 3. a so romantični. Spet lumpi iz 3. a. (Lumpi lumpasti).

7.  LINDGREN, Astrid: Emil iz Lönneberge, Emilove nove vragolije,

                                     Že spet ta Emil.      

8.   MANČEK, Marjan: Zbirka Hribci.

9.   MCCALL Smith, Alexander: Čigumijevec, Gusarji pokovke, Krofovska veriga, Špagetna zmešnjava.

10. MCDONALD, Megan: zbirka Judy Moody.

11. McGANN, Oisin: Zbirka Odštekani dedek.

12. MUSTER, Miki: Zbirka Jubilejna izdaja stripov Miki Muster.

13. PILKEY, Dav: Zbirka Kapitan Gatnik.

 

Učenci preberejo najmanj 4 knjige in eno pesniško zbirko.

 

 

 

 

(Skupno 800 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost