Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 11. 6. 2015, so učenci 4. razreda OPB prejeli nagrado za doseženo drugo mesto in srebro priznanje na likovnem natečaju Ko bom velik/a, bo na svetu mir. Likovni natečaj sta pod pokroviteljstvom predsednika države Boruta Pahorja in Mestne občine Ljubljana v spomin na dvajset let genocida v Srebrenici organizirala zavod Pogreb ni tabu in zavod Averroes. Strokovna komisija v sestavi Mirsad Begić (akademski umetnik, kipar), Anita Virag (Narodni muzej Slovenije) in mag. Sabina Mujkić (Urbanistični inštitut RS) je odločila, da drugo mesto in s tem druga nagrada pripada skupini 4. razreda OPB iz OŠ Danila Lokarja Ajdovščina. Prislužili so si jo z likovnimi deli z naslovom V vojni in miru.

Več o natečaju in sami podelitvi lahko preberete na spodnji povezavi:

http://www.averroes.si/si/arhiv/novice/foto_razstava_srebrenica_1995

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost