Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 26. 1., smo se petošolci ob 7:55 odpeljali proti Ljubljani. Tega dne smo se še posebno veselili. Vedeli smo, da si bomo ogledali arheološko razstavo in baletno predstavo.

Ko smo prispeli v Ljubljano, smo najprej odšli v Narodni muzej Slovenije. Tam sta nas pričakali prijazni vodički. Razdelili smo se v dve skupini in pričeli s poučnim ogledom. Naša sošolca sta postala rimska meščana, saj sta oblekla rimska oblačila. Videli smo bogato arheološko zbirko predmetov, najdenih v Sloveniji. Z zanimanjem smo si ogledali koščeno piščal in njeno repliko tudi otipali. Ura, namenjena ogledu, je minila, kot bi trenil.

Ob 11:00 smo že sedeli v SNG Opera in balet ter nestrpno čakali, da se baletna predstava Trnuljčica prične. Zavesa se je dvignila. Večina je bila očarana nad prelepimi kostumi baletnih plesalcev in plesalk, ki so nas popeljali v pravljični svet. Baletna predstava je bila dobro izvedena. Razumeli smo vse, kar so hoteli baletniki sporočiti.

Želimo si še več takih kulturnih dni.

Petošolci in učiteljice

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost