Skoči na glavno vsebino
Select Page

V začetku decembra 2015 so v slavnostni uvod letošnje 120. obletnice rojstva Vena Pilona v Pilonovi galeriji odprli razstavo Veno Pilon, Ferrania, barvni diapozitivi. Znotraj dogajanja, ki je spremljalo razstavo, so se sedmošolci udeležili likovno-fotografske delavnice.

Delavnica je potekala pod strokovnim vodstvom zunanjega sodelavca, fotografa Klemna Bizjaka. Pilonovo galerijo so obiskali v tednu pred zimskimi počitnicami.

Namen tokratne delavnice je bil povesti otroke skozi zadnje obdobje Pilonovega življenja ter takrat ustvarjeni opus, ki ga zaznamuje dokumentarnost, predvsem pa umetnikova nuja in veselje do beleženja dogajanja okoli sebe.

Učenci in učenke so spoznali osnove analogne fotografije, s poudarkom na obuditvi nekdaj popularne in razširjene tehnike diapozitiva.

Učenci in učenke so v tehniki analogne fotografije posneli motive Ajdovščine, ki jih je pred petdesetimi leti v objektiv ujel že Veno Pilon.

Nastale fotografije pa bomo še v tem šolskem letu videli na razstavi v Pilonovi galeriji.

Avtor fotografij: Primož Brecelj

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost