Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 7. 3. 2016, smo učenci prilagojenega programa obiskali Lavričevo knjižnico, kjer smo prisluhnili pravljičarju Francu Černigoju. Franc Černigoj se je rodil na Predmeji. Življenje preživlja na Gori. Ta je tudi navdih za njegovo ustvarjanje. Izdal je že veliko pesniških in pravljičnih zbirk. Njegova najbolj znana dela so Javorov hudič, Nace ima dolge tace …
V knjižnici nas je v domačem narečju popeljal v svet ljudskih pravljic in pesmi, ki jih je zbral v že omenjenih zbirkah. Z zanimanjem smo mu prisluhnili in tako spoznavali, kako sta nastala Otliško okno ter Ajdovski grad in podobne nam že poznane naravne in kulturne znamenitosti.
Bilo je lepo in z veseljem se bomo še kdaj podružili z njim in njegovimi junaki.

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost