Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 11. 5. 2016, in četrtek, 12. 5. 2016, smo imeli v 4. razredih tehniški dan z naslovom Električni krog in svetilka.

Dan smo začeli s kvizom Elektrika vse okrog nas, s pomočjo katerega so učenci preverili svoje znanje o elektriki, električnem krogu, prevodnikih in izolatorjih, pridobivanju električne energije, varnem  in varčnem ravnanju z elektriko.

Tehniški dan smo nadaljevali s praktičnim delom. Razdelili smo pripomočke in material za izdelavo električnega kroga s svetilko, orodje pa smo učenci prinesli od doma. Začeli smo z delom in z žico povezali vir energije- baterijo s stikalom in porabnikom-žarnico. Vse skupaj smo pričvrstili na kos lesa. Zelo veseli smo bili, ko nam je žarnica zasvetila, kar nam je dokazalo, da je električni krog sklenjen. Svoj izdelek smo odnesli domov, kjer ga bomo lahko uporabljali.

 Četrtošolci in učiteljice OŠ Danila Lokarja Ajdovščina

(Skupno 226 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost