Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 18. 5. 2016, na mednarodni dan muzejev, smo se učenci OPP NIS udeležili delavnice z naslovom Srednjeveške igre. Na delavnicah so se nam pridružili tudi učenci podružnične šole Budanje. Tako smo imeli poleg izkušnje delavnice možnost spoznati nove učence in skupaj z njimi sodelovati ter tekmovati v različnih preizkušnjah.

Najprej smo se razdelili v tri skupine; Mlinarje, Kovače in Tkalce. Vsak izmed nas si je izdelal svoj grb, na katerem je narisal, kateri skupini pripada. Sledile so igre. Med seboj smo se pomerili v skakanju v žakljih, v metanju podkev (obročev) in v vlečenju vrvi. Najuspešnejša je bila skupina Mlinarjev, ki je po končanih igrah dobila tudi priznanje in naziv mentorji, druga je bila skupina Tkalcev in zadnja skupina Kovačev. Najvažnejše pa je bilo, da smo se imeli vsi skupaj zelo lepo.

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost