Skoči na glavno vsebino
Select Page
V sredo, 22. 6. 2016, smo se učenci prilagojenega programa podali na bližnje jezero Dobravska krnica. V letošnjem šolskem letu smo se veliko pogovarjali o ribolovu, saj je naš sošolec Nik uspešen ribič. Nik je vsak ponedeljek pripovedoval nove dogodivščine, ki jih je doživel na ribiških tekmovanjih. Odločili smo se, da bi rabi spoznali njegov hobi, saj smo krapa nekateri videli le na fotografiji.

Ribič Mirko nas je že pričakoval in nam predstavil vse svoje pripomočke za lovljenje rib. Med drugim tudi svojo 13 m dolgo ribiško palico. Na trnek smo nastavili različne vabe: črvičke, koruzo, …  Ulovili smo manjše ribice zelenike in malo večjega krapa.

Spoznali smo, da lovljenje rib zahteva veliko potrpljenja, tišine in miru.

(Skupno 363 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost