Skoči na glavno vsebino
Select Page

V soboto, 22. 10. 2016 smo se planinci planinskega krožka OŠ Danila Lokarja Ajdovščina in OŠ Šturje odpravili na prvi letošnji planinski pohod.  Namenili smo se na Javornik.

Zjutraj smo se zbrali pri Vodnjaku nad Colom, kjer nas je pozdravilo mrzlo megleno vreme.  Le malo hoje je bilo potrebne, da smo se dvignili nad meglo in pot nadaljevali po s soncem ožarjenem jesenskem gozdu. Kot na dlani smo pred sabo videli Alpe s Triglavom. Še vzpon do stolpa in cilj je bil osvojen. Postanek v koči smo izkoristili za malico in topel čaj, nato pa smo se po drugi poti podali nazaj v dolino.

Veseli smo, da je v barviti jesenski  poti na Javornik to soboto z nami uživalo kar 61 pohodnikov skupaj s planinskim vodnikom  PD Ajdovščina.

Planinski pozdrav in na svidenje na naslednjem pohodu.

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost