Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenke so pri likovnem snovanju izdelale kratke animirane filme v tehniki stop motiona.

Animácija (latinsko animare – obuditi v življenje)

Stop motion je tehnika animacije, ki prikazuje nežive predmete v gibanju. Med posameznim premikanjem predmeta, predmet neprestano fotografiramo. Ko neprekinjeno predvajamo zaporedje slik, fotografij ustvarimo vtis (iluzijo) gibanja.

Najprej so učenke izdelale lutke, poiskale primerne predmete, materiale (papir, plastelin, igrače …), ki so jih želele uporabiti v animaciji. Izdelale so kulise, ozadja. S pomočjo fotoaparata so posnele večje število fotografij (med 200 in 300).

S pomočjo računalniškega programa so ustvarile kratke filme z uvodno in odjavno špico ter glasbo, ki so si jo sposodile na spletu.

Naj vam popestrijo praznične dni!

PATKO IN MATKO – BALON (Tjaša Pintar, Karin, Vončina, Melita Kompara)


BOŽIČEK
(Elena Oraščanin, Živa Žvanut, Laura Lemut)


ZIMSKA LJUBEZEN
(Elizabeta Ličer, Nika Slejko, Angela Marc)


DRVAR
(Minka Kobal, Valentina Svjetlanović, Erin Gruden)


ZGODBA MALE LISICE
(Tamara Kete, Polona Bajc, Tia Marc)

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost