Skoči na glavno vsebino
Select Page

20. 12. 2016 smo imeli učenci četrtih razredov 2. tehniški dan, ki je potekal v povezavi s prihajajočimi prazniki in obravnavano snovjo pri družbi. Ob pogovoru in spoznavanju bližajočih se praznikov, smo opredelili pojem kiča in umetnosti. Pri praktični izvedbi smo najprej poskrbeli za urejenost delovne površine. Med samo izdelavo smo spoznavali lastnosti blaga, njegovo obdelavo ter postopke krojenja, lepljenja, šivanja, luknjanja, okraševanja in končno tudi uporabo. Po opravljenem delu smo izdelke še opisali in presojali. V celotnem poteku smo tako izdelali okraske, darilno vrečko in nogavico. Vse delo je potekalo v sproščenem vzdušju in velikem pričakovanju, kako bomo z izdelki osrečili prijatelje in domače. Zadovoljstvo ob izdelanih darilih pa je še toliko večje, saj smo sodelovali in se tako aktivno vključevali s kreativnimi idejami, kar zagotovo prispeva k dodatni vrednosti.

Četrtošolci

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost