Skoči na glavno vsebino
Select Page

V okviru tehniškega dne EKOLOGIJA so tretješolci izdelali dva izdelka iz odpadnih in naravnih materialov.

Najprej so po načrtu iz kartona izdelali uro, s pomočjo katere bodo lahko prikazovali in odčitavali čas ter tako utrjevali svoje poznavanje ure. V nadaljevanju pa so iz drevesnih rogovil in odpadnih sladolednih paličic izdelali mlinček na vodi. Poudarili smo pomen ohranjanja okolja in možnosti uporabe naravnih virov energije (mlini na vodi).

Ob zaključki smo ugotavljali, katere so tiste spremenljivke, ki lahko vplivajo na različne oblike gibanja. Opisovali smo gibanje, spoznavali, da na gibanje lahko vplivamo, napovedovali spremembe gibanja glede na zunanji vpliv. Učenci so      si ogledali tudi različne vrste ur ter spoznali princip delovanja sončne ure.

Učiteljice 3. razredov

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost