Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci četrtih razredov smo na 3. tehniškem dnevu, ki je potekal 17. 3. 2017, izdelali rožo iz krep papirja, hišico iz lepenke, papirnato kačo in vetrnico. Ob predstavitvi in reševanju nalog na delovnih listih smo učenci najprej spoznavali zgodovino, sestavo, proizvodnjo, lastnosti, vrste papirja in njegovo uporabo. Učenci smo se seznanili s postopki obdelave papirja z raznimi orodji in stroji. Pri izdelavi izdelkov smo uporabljali osnove obdelovalnih postopkov za papirna gradiva (trganje, rezanje, striženje, sekanje, upogibanje, lepljenje, vezanje …). Skozi postopke izdelovanja preproste igre smo se navajali na varno uporabo orodij ter pripomočkov. Ob tem smo spoznavali tudi vsestransko uporabnost papirnatih gradiv.
Na koncu smo opisali postopke izdelave, preizkusili izdelke, jih ustvarjalno obogatili, ilustrirali končne izdelke ter jih ovrednotili. V tem dnevu smo se naučili veliko novega. Najbolj pa smo ponosni na trud, ki smo ga vložili v delo in na uspele izdelke, ki smo jih nesli domov.

Učenci in učiteljice 4. razredov

(Skupno 476 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost