Skoči na glavno vsebino
Select Page
Učenci OPP NIS so zavihali rokave in potlačeno zemljo na atriju pred razredi spremenili v vrtiček, ki je postal tudi naš novi učni prostor.
Vrtiček smo najprej izmerili in tako ponovili dolžinske enote, uporabo metra, izračunali pa smo tudi ploščino. Učno snov naravoslovja, ki govori o delu in orodju, smo tokrat še konkretizirali in ugotovili, da si z orodjem resnično olajšamo delo. Močno smo občutili tudi naše mišice, srčni utrip in ugotavljali, kako pomembna so vsa naša čutila. V setvenem koledarju smo iskali ustrezne dneve, spoznavali dobre in slabe sosede in še marsikaj. Tako bi dejavnosti ovrednotile učiteljice.
Za učence pa je bilo najpomembnejše, da so delo dobro opravili in je zemlja pripravljena za setev in sajenje. V visoke grede so že posejali redkvico, solato, ognjič in kapucinke. Sedaj bomo pridno opazovali, kdaj bo kaj pokukalo iz zemlje … tako kot opazujemo prve tulipane, ki smo jih okoli dreves posadili v začetku decembra in počasi že kukajo na plano.
(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost